• Facebook App Icon
  • Twitter App Icon
  • Google+ App Icon

Ünlü Makyöz Oya Tolga'dan makyaj önerileri

July 25, 2014

Makyaj önerileri 

 

Ünlü Makyöz ve makyaj uzmanı Oya Tolga, en çok sorulan makyaj sorularını sizler için yanıtladı... İşte Oya Tolga'dan makyaj önerileri ...

 

 

 

Soru 1 :
Cildim makyajdan bir süre sonra yağlanıyor ve inanılmaz bir parlaklık olusuyor. Bunun için sıvı pudralar ve fondetenler seçtim ama yine de sonuç alamadım. Sizce ne yapmalıyım?

Cevap 1 : 
Yağlı ve karma ciltlere göre bakım ürünleriyle (Temizleyici, tonik, nemlendirici) cildin fazla sebum salgılaması engellenmeli. Daha sonra seçeceğiniz makyaj malzemelerinin yağ içermemesine dikkat etmelisiniz. Fondoteniniz yağlı ve karma ciltler için üretilmiş olmalıdır. Makyajınızı ise her zaman toz pudra ile tamamlamalısınız.

Soru 2 : 
Gülben Ergen'in göz makyajını çok beğeniyorum ve nasıl yapıldığını merak ediyorum. Sizce gözlerinin alt kısmına nasıl makyaj yapıyor? Şimdiden teşekkürler.

Cevap 2 : 
Gözlerinin alt kısmına far ve kalemle gölge yapıyor. Sizde kendinize bu tarz bir makyajı yakıştırıyorsanız yapabilirsiniz.

Soru 3 : 
Ben evlilik hazırlığı içinde bir gelin adayıyım. Size sorum benim üçgen yüzüm ve dar bir alnım var bu yüz tipine nasıl bir makyaj yapılmalı, önerilerinizi bekliyorum.

Cevap 3 : 
Makyaj tarifle olmuyor. Fakat yine de yardımcı olmaya çalışırsam; iki ton fondöten kullanmayı öneririm. Dar olan alnınıza ve yüzünüzün ince olan kısımlarına açık renk fondöten, sivri olan burun gibi kısımlara bir iki ton koyu renk fondöten kullanabilirsiniz.

Soru 4 : 
Ela ama yeşile çalan gözlerim var. Ancak insanların göz rengimi farketmesi için dikkatlice bakması gerekiyor. Size sorum, gözlerimi hangi renklerle ve nasıl belirgin yapabilirim?

Cevap 4 : 
Ela ve yeşile bakan göz rengini belirginleştirmek için gri, mavi, lacivert tonlarında far kullanabilirsiniz. Ayrıca sarımsı yeşil tonlar ve altın renkleri de göz renginizi belirginleştirir.

 

Oya Tolga'dan Makyaj Önerileri hakkında faydalı bir video :

 

Oya Tolga ile Kişisel Makyaj Eğitimi

 

Makyaj yapılan ciltlerin aşınması, erken yaşlanması gibi riskler yanlış uygulamalar yapıldığında ortaya çıkar. Malzemeleri bilerek kullanmak ve öğrenmek gereklidir ve bu konuda kendimizi biraz profesyonelce eğitmemiz lazım. Bu kursta size hangi renklerin yakıştığını, doğru malzemeyi, gölgeleme ve aydınlatma tekniklerini ve katılacağınız ortamlara uygun makyaj yapmayı ayna karşısında Oya Tolga ile birebir çalışarak kendinizde uygulayarak öğreneceksiniz..

Bu eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayınız :

 

http://www.oyatolga.com/kisisel-makyaj-egitimi

 

Kaynak : Hürriyet | 25. Temmuz 2014 | www.oyatolgamakyajkursu.com

 

 

Please reload

Featured Posts

Yıldızları Boyayan Kadın Oya Tolga

October 1, 2017

1/6
Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

 OYA TOLGA MAKE-UP STUDIO

 

Süleyman Seba Cad. No: 74-9 Maçka / Beşiktaş /İstanbul 

Tel: 0212 261 6875

© 2016 Oya Tolga Official Homepage