• Facebook App Icon
  • Twitter App Icon
  • Google+ App Icon

Duayen Oya Tolga’dan Birebir Makyaj Dersi Aldım

April 30, 2017

 

Makyaj denilince aklıma gelen ilk isim, nezaket ve asalet timsali Sevgili Oya Tolga‘dır… Nasıl olmasın? Bundan yıllar yıllar önce, üniversite sınavında aldığım yüksek puan sayesinde İngilizce hazırlık okumaya hak kazandığımda, daha 15 yaşında , İTÜ’lü olmamın şerefine, ailemden sadece “bi’ denemelik” izin aldığım modellik sürecimde,  o dönemin en prestijli modellik ajanslarından biri olan Başak Gürsoy’a kaydolmuş ve benim ilk katalog çekimindeki, ilk profesyonel makyajımı Oya Tolga yapmıştı ki, o büyük günü hiç unutamam. Kendisi Ajda Pekkan‘dan, Zeki Müren’e, dönemin top modeli Cindy Crawford‘dan, Barış Manço’ya, siyasetin önde gelen isimlerinden, Kenan İmirzalioğlu gibi genç kızlarımızın bayıldığı jönlere kadar, yıllar içinde kimlere kimlere makyaj yapmış bir yaşayan efsane…

 

 

 

Eğitime büyük önem veren Oya Tolga, Notr Dame de Sion, Nişantaşı Kız Lisesi ve Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ni (şimdiki adıyla Mimar Sinan Üniversitesi) bitirdikten sonra, Paris’te “Jean Piere Florimont”, “Jean d’Estrees Esthetique Visagisme” ve Londra’da “The Park School of Beauty Therapy” okullarından mezun olmuş.  Kendisi Türkiye’de kozmetik, sinema televizyon, tiyatro makyajı üzerine, dile kolay “yarım asırlık” (sayı ile 50 yıl) bir kariyere sahip, emsalsiz bir “make-up artist” ve bu konuda gerçek bir duayen.

 

 

Oya Tolga, kendi Makyaj Stüdyosunda birebir verdiği profesyonel makyaj eğitimleri ile yılların getirdiği bu bilgi ve birikimini genç makyaj sanatçılarına aktararak, yeni profesyonellerin yetişmesine olanak sağladığı gibi, ev kadını-iş kadını fark etmez, bu konuya ilgi duyan ve kişisel olarak kendi yüzünü tanıyıp, en doğru şekilde makyaj yapmak isteyen tüm hanımlara, özel atölyesinde kişisel makyaj eğitimleri de veriyor. Burada aynı zamanda gelin makyajı, günlük makyaj ve özel günler için özel makyaj hizmetleri de sunuluyor.

 

Yanlış uygulamalar yapıldığında, makyaj yapılan ciltlerin aşınması, erken yaşlanması gibi risklerin  ortaya çıktığını söyleyen Oya Hanım, malzemeleri bilerek kullanmanın ve tekniği doğru öğrenmenin gerekliliğine inanıyor.  Bu kursta size hangi renklerin yakıştığını, doğru malzemeyi, gölgeleme ve aydınlatma tekniklerini ve katılacağınız ortamlara uygun makyaj yapmayı, ayna karşısında Oya Tolga ile birebir çalışarak öğreniyorsunuz. Mesela benim aldığım birebir eğitim, toplamda 3 saat olan ve 1’er saatlik 3 ayrı günden oluşan bir dersti. İlk derste kendisinden hem teorik, hem pratik bilgiler aldım. Sonraki derslerimizde öğrendiklerimi pekiştirmek için, yine onun eşliğinde, kendi üzerimde uygulama yapacağım ve aklıma makyajla ilgili gelen soruların en doğru cevaplarını, yine en doğru kaynaktan alabileceğim için çok heyecanlıyım.

 

 

İşin en güzel tarafı, benim aldığım bu derslere giderken, kendi makyaj malzemelerinizi de yanınızda götürebiliyorsunuz ve onları nasıl kullanırsanız daha doğru faydalanabileceğinizi de size anlatıyor.

Eğitim öncesi size mini bir form doldurtarak imzalayıp kaşeliyor ve bu formu sakladığınız ve ilerde gösterdiğiniz takdirde, gelecek 10 yıl boyunca kendisine makyaj konusunda ücretsiz olarak danışabileceğinizi belirtiyor. Aynı formun arkasında, teorik olarak yüzünüzün hangi bölgesine nasıl bir uygulama yapılması gerektiğin renkli kalemlerle adeta bir kroki gibi bizzat çizerek anlatıyor zaten.

 

Bu ders esnasında çektiğimiz videomuzu izlediğinizde siz de fark edeceksiniz ki, minimum derecede fırça kullanıyor. Kısacası o hünerli elleriyle, tek kelimeyle şaheserler ortaya çıkarıyor. Böyle bir sanatçıyı tanıdığım için öyle mutlu ve guruluyum ki…

 

İşte Oya Tolga’dan aldığım, birebir makyaj eğitiminin, ilk ders videosu:
 

 

Keyifli izlemeler! 

 

Oya Tolga Make-up Studio

Adres: Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Cd. No:77, 34357 Beşiktaş/İstanbul

Tel: (0212) 261 68 75

www.oyatolga.com

 

Buarada”MAKYAJ AKILLI KADININ TERCİHİDİR” diyen Oya Tolga; Makyaj Stüdyosunda kişisel olarak kendi yüzünü tanıyarak doğru makyajı yapmak isteyen tüm hanımlara kişisel makyaj eğitimi vermeye devam etmektedir.

 

Oya Tolga'nın sunduğu bu eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen

aşağıdaki linki tıklayınız :

http://oyatolgamakyajkursu.com/kurskayit/makyaj-kursu/

 

Please reload

Featured Posts

Yıldızları Boyayan Kadın Oya Tolga

October 1, 2017

1/6
Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

 OYA TOLGA MAKE-UP STUDIO

 

Süleyman Seba Cad. No: 74-9 Maçka / Beşiktaş /İstanbul 

Tel: 0212 261 6875

© 2016 Oya Tolga Official Homepage