• Facebook App Icon
  • Twitter App Icon
  • Google+ App Icon

Makyöz Oya Tolga’nın Çıldırtan Palyaçosu ''Hülya Yiğitalp''

July 29, 2017

Makyöz Oya Tolga’nın Çıldırtan Palyaçosu                     ''Hülya Yiğitalp''

(ŞEY dergisinin 1983 tarihli 11. sayısından alıntı)

 

 

"Sanat çılgın olduğu sürece sanattır” demiş  yüzyılın tual dâhisi Picasso... Ve ardından Picasso’nun getirdiği kübizme bir başka çılgınlık katmış Salvador Dali... Her sanatın klasik çizgilerini taşmadan da birçok ünlü çıkmış yeryüzünde... Ancak sanatının en sivri noktalarına çıkanlar dünya toplumları tarafından bir başka türIü alkışlanmış günümüze dek. Sadece resim sanatında mı... Elbette hayır, Yakın geçmişte gençliğin efsanesi olan bir Beatles’in sadece müziği coşturmamış gençliği. Eğer Elton John çırılçıplak soyunup poz vermemiş olsaydı, Paul Mc Cartney hayranlarına dilini çıkartıp selamlamasaydı. Ringo Star tuvaletini yaparken fotoğrafçılara poz vermeseydi Beatles bugün bile zirveden inmeyen bir efsane olumuydu dünün ve bugünün gençliğinde?

 

Çılgın sanat, sanat için çılgınlık için öyle uzun uzun örnek vermeye gerek yok sanırız. Çünkü artık bizim de sanat çılgınlarımız var...

 

Makyaj sanatında kendini ustalaştıran Makyöz Oya Tolga’nın "Çıldırtan Palyaço" tablosunu ortaya çıkarmayı kabul eden cesur manken-şarkıcı HüIya Yiğitalp’ten başkası değil bu sanat çılgını. Podyumlarda meslektaşlarının giymeye cesaret edemediği giysileri, mayoları giyerek günlük gazetelerin birinci sayfalarında yer alan HüIya Yiğitalp, Oya Tolga’nın "Dünyanın en seksi Pierrot’u için bir başka deyiş ile sanat için çırılçıplak boyanmayı kabul ederken düşüncelerini şöyle seslendiriyordu;

 

— "Bugüne kadar podyumların seksi mankeni olarak tanıdılar beni. En dekolte mayoları veya giysileri giymek seksi olmaktan çok vücuduna güvenmek meselesidir. Şimdi sahnede şarkı söylerken kapalı tuvaletler giydiğim halde özellikle erkek müşteriler beni sanki gözleriyle soyuyorlar. Ve giydiğim sahne kostümlerini görünce hayal kırıklığına uğruyorlar. Ben sadece sanat için soyunuyorum, öyle olmasa adından söz ettirmek için soyunan yıldızcıklardan ne farkım kalırdı? İşte bu düşünce ile Oya Tolga’nın ilginç denemesini kabul ettim. Sanırım ortaya çıkan da fena olmadı, Ne dersiniz. benim kadar sakal bir Palyaço gördünüz mü?

 

 

Gerçekten bugüne kadar göremediğimiz bir palyaço vardı karşımızda Stüdyo Erol heyecan içinde dünyanın ilk çıplak palyaçosunu görüntülerken makyöz  Oya Tolga ortaya çıkan yapıtından büyük bir zevk duyarak izledi çekimi. HüIya Yiğitalp ise bir kez daha "cesur kadın” olduğunu gösterdi. Acaba siz de aynı şeyi düşünüyor musunuz? HüIya Yiğitalp’i bu halde gösteriye çıkartan sirk dünyasının en büyük işini yapmaz mı?

 

 

Kaynak : https://www.tozlumagazin.com/shop/urun/sey-dergisinin-1983-tarihli-11-sayisi/

 

(ŞEY dergisinin 1983 tarihli 11. sayısından alıntı)

 

 

 

Makyaj  boyanmak değildir bu bir Kültür işidir…

Makyajı amacına uygun ve bilgiçli uygulayan insanlar için Makyaj aslında kendilerini ifade etme adına benzersiz bir araçtır.

Bu sebeple Makyaj akıllı Kadının tercihidir diyorum ve sizlere özel hazırladığım Kişisel Makyaj
Eğitimine hepinizi davet ediyorum.

 

Kişisel Makyaj Eğitimine aşağıdaki Kayıt ol simgesine  tıklayarak online olarak kayıt olabilirsiniz…

 

Kayıt ol

 

Yada bizi 0212 2616875 no lu telefonumuzdan arıyıp randevu talep edebilirsiniz.

 

Sevgi ile kalın…

 

Oya Tolga

 

Kaynak : www.oyatolgamakyajkursu.com

 

Please reload

Featured Posts

Yıldızları Boyayan Kadın Oya Tolga

October 1, 2017

1/6
Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

 OYA TOLGA MAKE-UP STUDIO

 

Süleyman Seba Cad. No: 74-9 Maçka / Beşiktaş /İstanbul 

Tel: 0212 261 6875

© 2016 Oya Tolga Official Homepage