• Facebook App Icon
  • Twitter App Icon
  • Google+ App Icon

Oya Tolga ile Kişisel Makyaj Eğitimi hakkında bilmeniz gerekenler...

 

Oya Tolga ile Kişisel Makyaj Eğitimi | Eğitimin amacı ve içeriği hakkında bilmeniz gerekenler...

 

Oya Tolga ile Kişisel Makyaj Eğitimi

 

Güzel Makyaj yapabilmenin yolu önce insanın kendi Anatomik Yüz yapısını ve özeliklerini öğrenmesinden geçer. Makyajın ana gayesi yüzün doğru şekilde ışık alabilmesini sağlayacak müdahalede bulunmaktan ibaret çünkü insan yüzünün güzelliğini vurgulayan tek unsur aydınlık görünmesidir.

 

 

 

Kendi yüzünüzü Anatomik perspektiften tanımanız ile birlikte yüzünüzün ışık almasına engel olan bölgeleri çok rahat tespit edip sonrasında Makyaj tekniklerinin yardımı ile o sorunlu bölgelere doğru müdahalelerde bulunarak yüzünüzün aydınlığını optimize edebilirsiniz.

İyi görünen Makyajın bütün esprisi Makyajın yerine kişinin görünmesini sağlamaktır zira hiç bir yüz çirkin değildir sadece Anatomik nedenlerden ötürü gereken ışığı alamadığı için ön plana çıkamaz sönük kalır ve bu da iyi bir fotoğraf vermez.

 

İşte bu prensipten yola çıkarak kendi makyajını en doğru şekilde bir başkasına bağlı olmadan kendi yapmak isteyen hanımlara Kişiye özel Makyaj Eğitimleri vermekteyiz.

Eğitimin bir başka amacı ise insanlara doğa tarafından bahşedilmiş ve her birimizde yansıması farklı ve kendisine has özeliklerde olan bu eşsiz güzelliğin Anatominin ışığında keşfedilmesini sağlamak.

 

 

 

Maalesef toplumların kitlesel olarak yargısını dizayn eden Medya gibi baskın unsurlar insanlara güzellik ve estetik kaygı adına birtakım kısıtlayıcı genel ölçüler ve olmazsa olmaz kriterler yani kalıplar dayatmakta.

 

Bu Kalıplara uygun Rol modeller seçilerek sürekli olarak güzellik kavramını kendi yarattıkları dar bir alana sıkıştırmak  çabası içresinde ellerindeki yöntemler vasıtası ile insanları korkunç bir algı yönetimine maruz bırakıyorlar.

 

Dayatılan kalıplara anatomik koşulları gereği uyuşmayan Çoğunluk kendilerinde saklı özgün güzellikten bihaber şekilde ulaşmaları mümkün olmayan çelişkili bir hedefe doğru sürüklenmekte.

 

Bu düzen ne yazık ki öz güveni eksik kendileri ile barışması imkansız ve bunun sonucunda mutsuz insanlar yaratıyor.

 

Halbuki güzellik kavramını bir bütün olarak ele aldığımızda onun temelini oluşturan değerlerin dayatılan kalıpların aksine çok daha fazla etkene bağlı olarak oluşabildiğini görüyoruz.

 

Bir kere göreceli olan bir Kavramı zaten görselliğe ait sınırlı argümanlarla değerlendirme şansınız olamaz.

 

Öncelikle hiç kimse yaradılışı itibarı ile bir başkasına benzemediği için çok özel ve özgün olduğunu bilmeli.

 

Böylesi bir farkındalık kendinizi yeniden değerli hissetmenize yardımcı olacaktır ve beraberinde kendi gerçeğinizden beslenen ve bu yüzden yıkılması çok zor bir öz güvene kavuşacaksınız.

 

Kendiyle ile barışık ve memnun bir insanın bıraktığı pozitif etki ve muhataplarını hoşnut eden tesir  ile hiç bir görselliğe dayalı unsur boy ölçüşemez.

 

Salt görsellik tek başına güzelliği temsil etmeye muktedir değil ancak kendinize has sizi farklı ve özel kılan taraflarınızı vurgulayan doğru bir prezantasyonu aynı zamanda kendiyle son derece barışık ve özgün bir Şahsiyetle tamamladığınız takdirde bırakın Güzel görünmeyi bunun yanında her şeyden daha önemlisi saygıda görürsünüz.            

 

Eğitimlerimize gelen insanlara ben öncelikle bu gerçeği hatırlatıyorum sonrasında Anatomik yapısını inceleyerek o kişiyi özgün kılan değerleri tespit edip bunları Makyajın sunduğu imkanlarla hangi ortamda ne şekilde ön plana çıkartabileceğini öğretiyorum.

 

Kişisel Makyaj Eğitimi 3 ayrı günde 1 er saat olmak üzere ayna karşısında birebir yapılıyor ancak bu bağlayıcı değil amacım bu Eğitime katılan herkesin istediğim noktaya gelmesi ve Eğitimleri ilave bir ücret talep etmeden amacına ulaşana kadar uzattığımda oluyor.

 

 

 

Kişisel Makyaj Eğitimi hakkında Üşengeç Şef mahlaslı Dilek Yenğisü bana Eğitime geldikten sonra sağ olsun çok detaylı bir yazı hazırladı ayrıca güzel bir videolu anlatımla da Kişisel Makyaj Eğitimini benim bile tarif edemediğim kadar detaylı bir şekilde insanların bilgisine sundu.

 

Üşengeç Şefe bu vesileyle tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum ve sizleri de Eğitim hakkında daha detaylı bilgilenmeniz için aşağı da ki linke tıklayarak Dilek hanımın konu ile ilgili yazısına yönlendirmek istiyorum.

 

Duayen Oya Tolga’dan Birebir Makyaj Dersi Aldım | Kişisel Makyaj Eğitimi

 

Kişisel Makyaj Eğitimi yazısına ulaşmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız :

 

 

https://usengecsef.com/2017/04/oya-tolga-makyaj-dersi/

 

  

Makyaj  boyanmak değildir bu bir Kültür işidir...

Makyajı amacına uygun ve bilgiçli uygulayan insanlar için Makyaj aslında kendilerini ifade etme adına benzersiz bir araçtır.

Bu sebeple Makyaj akıllı Kadının tercihidir diyorum ve sizlere özel hazırladığım Kişisel Makyaj 
Eğitimine hepinizi davet ediyorum.

 

Kişisel Makyaj Eğitimine aşağıdaki Kayıt ol simgesine  tıklayarak online olarak kayıt olabilirsiniz...

 

Kayıt ol

 

Yada bizi 0212 2616875 no lu telefonumuzdan arıyıp randevu talep edebilirsiniz.

 

Sevgi ile kalın...

 

Oya Tolga

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

      

 

 

 

          

        

        

 

 

Please reload

Featured Posts

Yıldızları Boyayan Kadın Oya Tolga

October 1, 2017

1/6
Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

 OYA TOLGA MAKE-UP STUDIO

 

Süleyman Seba Cad. No: 74-9 Maçka / Beşiktaş /İstanbul 

Tel: 0212 261 6875

© 2016 Oya Tolga Official Homepage